Potencjalny pedofil w rękach policji

Odpowiednia reakcja nastolatki pozwoliła śledczym zatrzymać 35-letniego mieszkańca powiatu włodawskiego, który w uporczywy i niewybredny sposób namawiał do intymnych zbliżeń 14-latkę. Zwyrodnialec bardzo szybko został namierzony i aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 35-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał bardzo poważne zarzuty.

– Wystąpiliśmy do Sądu Rejonowego we Włodawie o zastosowanie tymczasowego aresztu jako środka zapobiegawczego wobec 35-letniego mężczyzny, który w niewybredny sposób składał propozycje o charakterze seksualnym 14-letniej dziewczynce – wyjaśnia Monika Okońska, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie. – W toku postępowania wyszło na jaw, że człowiek ten nie tylko nakłaniał nastolatkę do czynności seksualnych, ale też uporczywie nękał wzbudzając w niej realne poczucie zagrożenia. Sąd przychylił się do naszego wniosku i podejrzany został aresztowany Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia – dodaje Okońska.

Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki postawie 14-latki oraz jej rodziców. Okazało się, że przez komunikator internetowy do nastolatki na początku kwietnia odezwał się 35-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego. W wysyłanych wiadomościach proponował jej spotkanie, zbliżenie intymne, wysyłał linki do stron pornograficznych. Dziewczyna zwierzyła się rodzicom, a ci od razu powiadomili organa ścigania. Z namierzeniem podejrzanego nie było najmniejszych problemów. Mężczyzna nie był anonimowy, bo okazało się, że ojciec nastolatki znał go z widzenia. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here