Powiat włodawski w czerwonej strefie

Po zielonej wyspie nie został ślad. Powiat włodawski stał się jednym z 38 objętych od soboty (10 października) czerwoną strefą. Zamknięto niemal wszystkie szkoły i placówki oświatowe we Włodawie, ograniczono dostęp do urzędów, a liczba zarażonych przekroczyła sto. Na kwarantannie jest ponad 600 osób i z dnia na dzień ta liczba się zwiększa.

O tym, że nagle wzrasta liczba chorych na Covid-19 w powiecie włodawskim, pisaliśmy w ostatnim wydaniu. Przed tygodniem było „tylko” 41 osób zakażonych koronawirusem, teraz jest ich około stu. Co jednak najgorsze, epidemia bynajmniej nie spowalnia, a rozwija się i to w zastraszającym tempie. Lawinowy przyrost zakażonych sprawił, że od soboty (10 października) cały powiat włodawski znalazł się w czerwonej strefie. Co to oznacza dla jego mieszkańców?

Przede wszystkim konieczność zasłaniania nosa i ust nie tylko w urzędach czy w komunikacji publicznej, ale wszędzie poza domem, włącznie z ulicami, cmentarzami czy parkami. Ograniczone do 50 uczestników są też wszelkie uroczystości i przyjęcia rodzinne. Lokale gastronomiczne działają tylko do godziny 22, jest zakaz organizowania imprez o charakterze kulturalnym…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 12.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here