Powiatowa i miejska z Funduszu Dróg Samorządowych

Powiatowa droga Zaświatycze – Lack oraz miejska ul. Rynek we Włodawie otrzymały dofinasowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, choć początkowo były na liście rezerwowej.

Na początku listopada zarząd województwa zatwierdził uzupełniającą listę zadań powiatowych oraz zadań gminnych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. Na ten Fundusz uzupełniający w skali województwa przeznaczono kwotę 55 mln zł (30 mln zł na drogi powiatowe i 25 mln zł na drogi gminne). Niestety, pierwotnie na liście tej nie znalazła się żadna droga z powiatu włodawskiego. Droga powiatowa Zaświatycze – Lack znalazła się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, zaś miejska ul. Rynek – na szóstym miejscu listy rezerwowej dróg gminnych. Po kilku tygodniach okazało się jednak, że obie drogi otrzymają dofinansowanie.

Dzięki pieniądzom z FDS zostanie wykonana w przyszłym tym roku przebudowa drogi Nr 1702L Zaświatycze – Lack o długości 3,62 km. Koszt całości to 3 mln 532 tys. zł. Dofinansowanie rządowe to 50%, więc powiat wspólnie i w równych częściach z gminą Hanna zapłaci za nią 1 mln 776 tys. zł. Być może po przetargu będzie taniej. Odcinek tej drogi ma być wykonany i rozliczony do lipca 2021 r.

Zgoła inaczej jest z ul. Rynek we Włodawie. Ona również pierwotnie nie znalazła się na liście do dofinansowania z FDS. Ponieważ jednak jest to droga strategiczna w planach rewitalizacji Włodawy, to miasto postanowiło sfinansować jej przebudowę ze środków własnych. Na początku września podpisana została umowa z wykonawcą. Całkowity koszt inwestycji to 2 mln 835 tys. zł. Jednak ulica ta, choć początkowo była tylko na liście rezerwowej FDS, to otrzyma dofinansowanie. Z tym tylko, iż niejako po wykonaniu prac, które mają się ku końcowi. Miasto otrzyma zwrot włożonej kasy w wysokości wnioskowanej kwoty, czyli 1 mln 302 tys. zł. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here