Pożar od silnika

Szybka interwencja strażaków sprawiła, że pożar w jednej z włodawskich stolarni nie rozprzestrzenił się na cały budynek. Skończyło się na strachu, dużym zadymieniu i spalonym silniku.

W czwartek (18 lutego) dyżurny włodawskiej komendy Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w stolarni przy ul. Armii Krajowej. – Zawiadomienie otrzymaliśmy tuż po godzinie 7 rano – mówi Wojciech Chomik z PSP we Włodawie. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG Włodawa stwierdzono, że doszło do zapalenia się trocin znajdujących przy silniku elektrycznym w jednej ze stolarni.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu jednego prądu wody na pożar oraz odgarnięciu trocin z okolicy silnika elektrycznego. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru.

W jego wyniku spaleniu uległ silnik elektryczny oraz część wyciągu do trocin. Tylko dzięki szybkiej interwencji PSP udało się zapobiec większym stratom. W działaniach brało udział 6 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Włodawie – tłumaczy Chomik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here