Pożegnanie Wakacji w Siedliszczu

Słoneczna pogoda, dobra organizacja i świetna atmosfera to podstawowe składniki udanej imprezy. Takie – w zgodnej opinii wszystkich uczestników – było „Pożegnanie Wakacji” w Siedliszczu (gm. Wola Uhruska).

Niedzielny (5 września) festyn zorganizowała rada sołecka oraz KGW Siedliszcze nad Bugiem. Założenie było takie, by na imprezie nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych. O najmłodszych zadbała profesjonalna animatorka. Dzieciaki mogły wziąć udział w najróżniejszych grach, zabawach i konkursach oraz dokazywać na dmuchańcu. W przerwach korzystały z darmowego poczęstunku, zaś na koniec każde dziecko dostało od organizatorów słodkie niespodzianki.

Starsi bawili się wraz z zaproszonymi do występu zespołami: CudaWiankami z Dorohuska, Swojską Kapelą z Woli Uhruskiej i z Rafałem Kuczurą. Oczywiście nie mogło też zabraknąć czegoś dla ciała. Panie z miejscowego KGW dla wszystkich przygotowały darmowy poczęstunek: był kapitalny bigos, kiełbaska z grilla, czy chleb ze swojskim smalcem i ogórkiem kiszonym. Na specjalnym stoisku można było kupić słodkości, pierożki, czy spróbować swojskich nalewek, a po drugiej stronie świetlicy podziwiać i oczywiście kupić obrazy artystki z sąsiedniego Uhruska – pani Wandy Markuszewskiej.

Jak festyn rodzinny, to też i konkursy z nagrodami. Było przeciąganie liny, rzuty piłką lekarską, czy wałkiem w manekina. Nagrody też nie były byle jakie: najbardziej pożądaną były grabie do liści. Impreza została sfinansowana z dwóch źródeł: z funduszu sołeckiego oraz przez KGW Siedliszcze nad Bugiem. (bm)