Pozostali na zwycięskiej ścieżce

Koszykarze TBV Startu Lublin wygrali po raz trzeci z rzędu, a dwunasty w obecnym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki! W niedzielę po niezwykle zaciętym spotkaniu, którego losy ważyły się do samego końca, podopieczni trenera Davida Dedka uporali się w hali na Globusie z Asseco Gdynia, zwyciężając rywali 78:76.

Startowcy bardzo chcieli zrewanżować się Asseco za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to mimo, że przez większość meczu byli lepsi, ulegli gdynianom w dogrywce. Udało się, choć w końcówce nie obyło się bez horroru.
Po 30. minutach to goście wygrywali 55:51. W czwartej, ostatniej kwarcie lublinianie błyskawicznie doprowadzili do remisu, a rzut Urosa Mirkovicia pozwolił im wyjść na prowadzenie. Po efektownym wsadzie Darryla Reynoldsa TBV Start odskoczył na osiem punktów – 69:61 (najwyższa przewaga w meczu). Ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza nie poddawała się. Jeszcze 12 sekund przed końcem przegrywała zaledwie dwoma punktami. Gdynianie mieli swoje szanse na doprowadzenie do dogrywki, ale na szczęście dla lublinian ich nie wykorzystali. Do piątego zwycięstwa, w szóstym spotkaniu w 2018 roku, a 12. w rozgrywkach w tym sezonie, czerwono-czarnych poprowadził Chavaughn Lewis. Amerykanin zdobył 21 punktów i zebrał siedem piłek z obu tablic. Najlepszy w zespole gości był Jacek Garbacz, zdobywca 15 punktów.
Teraz naszych koszykarze czeka udział w turnieju Pucharu Polski. Czekamy na dobre wieści z Warszawy. BAS

6:12 czas prowadzenia 30:08

TBV Start Lublin – Asseco Gdynia 78:76 (14:21, 21:18, 16:16, 27:21)

TBV Start: Lewis 21 (2×3, 7zb.), Mirkovic 13 (3×3), Dutkiewicz 12 (3×3, 7 zb.), Washington 11, Szymański 1 oraz Reynolds 12 (7 zb.), Zalewski 6 (2×3), Gospodarek 2, Ciechociński, Czerlonko.
Asseco: Garbacz 15 (1×3), Żołnierowicz 14 (2×3), Wyka 9 (1×3), Szubarga 8 (2×3), Put 8 oraz Ponitka 8 (1×3), Szczotka 10, Kamiński.