Prawie milion złotych na muzeum

Miasto przeznacza 980 tys. zł na wkład własny do zakupu nieruchomości przy ul. Hrubieszowskiej 102, gdzie powstać ma Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania.

Liczna była lista zmian budżetowych i w wieloletniej prognozie finansowej rozpatrywana na wtorkowej sesji Rady Miasta Chełm (29 marca) i poprzedzających ją komisjach rady. Jeden z punktów dotyczył rozdysponowania 980 tys. zł z rezerwy majątkowej na wynoszący 20 procent wkład własny do realizacji inwestycji pod nazwą „Zakup nieruchomości położonej w Chełmie przy ul. Hrubieszowskiej 102, z przeznaczeniem na siedzibę muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.
Temat poruszył podczas komisji budżetu i rozwoju gospodarczego radny Dariusz Grabczuk: – W związku z planowanym zakupem siedziby…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 04.04.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here