Prezydent Żuk nagrodził sportowców

Prezydent Krzysztof Żuk nagrodził najlepszych sportowców Lublina za ich występy w minionym 2016 roku. Wyróżnienia otrzymało ponad 150 zawodniczek i zawodników oraz trenerów z 25 klubów. Najwięcej, bo aż 26, trafiło do reprezentantów Lubelskiego Klubu Sportowego Głuchych Spartan.
W spotkaniu, które odbyło się w piątkowy wieczór w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, udział wzięli przedstawiciele lubelskiego środowiska sportowego, działacze, trenerzy oraz najwybitniejsi sportowcy, reprezentujący Lublin nie tylko na arenie krajowej, ale również na arenach międzynarodowych oraz medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata, a także igrzysk olimpijskich. Nie zabrakło m.in. Iwony Podkościelnej i Aleksandy Teclaw, złotych medalistek paraolimpiady w Rio de Janeiro, zawodniczek Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman.
Wyróżnienia otrzymało ponad 150 zawodniczek i zawodników, startujących w 21 dyscyplinach, od boksu, poprzez karate, kajakarstwo, sumo po zapasy. Wśród nagrodzonych indywidualnie zabrakło jednak przedstawicieli najpopularniejszych sportów w mieście, piłki nożnej i koszykówki!
– Staramy się dostrzegać wszystkie dyscypliny. Patrzymy na sport profesjonalny oraz na sport dzieci i młodzieży, na którym bardzo nam zależy – mówił podczas uroczystości Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, podkreślając, że sukcesy lubelskiego sportu miasto chce opierać na wychowankach naszych klubów.
Podczas wystąpienia prezydent Żuk zwrócił uwagę na budowę infrastruktury sportowej w Lublinie, którą rozpoczęto od stadionu piłkarskiego. – Ale pierwsze rozmowy dotyczyły modernizacji stadionu lekkoatletycznego. Gdy oddamy ten stadion w sierpniu tego roku, wówczas Lublin będzie miastem dysponującym nowoczesną infrastrukturą, która w swoim założeniu ma być ogólnodostępna dla wszystkich klubów, stowarzyszeń i dla każdego, kto chce uprawiać sport – dodał prezydent.
Podczas podsumowania nagrodzono nie tylko sportowców, ale także dyrektorów szkół najprężniej współpracujących z lubelskim środowiskiem sportowym.
Na koniec przedstawiono Lubelski Team Tokio 2020 – zawodniczki oraz zawodników, którzy będą walczyć o przepustki na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie, które za trzy i pół roku odbędą się w stolicy Japonii.