Produkował i sprzedawał

Metodą chałupniczą produkował papierosy i sprzedawał towar na czarnym rynku. Teraz 47-latkowi z gminy Wola Uhruska grozi wysoka grzywna i do roku więzienia. Na jego posesji ujawniono duże ilości tytoniu oraz sprzęt służący do jego przerabiania.

Włodawscy policjanci z wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą, podczas wspólnych działań z Krajową Administracją Skarbową z Białej Podlaskiej, zabezpieczyli prawie 9 kilogramów suszu tytoniowego, krajankę tytoniową oraz papierosy bez znaków akcyzy, które wytwarzane były tak zwaną metodą chałupniczą.

– Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli sprzęt do nielegalnej produkcji papierosów: maszynkę do nabijania papierosów i gilzy papierosowe – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych u 47-latka z gminy Wola Uhruska.

Uszczuplenie dochodu Skarbu Państwa zostało w tym przypadku wyliczone na blisko 5 000 złotych. Policjanci przedstawili już 47-latkowi zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – wylicza pani rzecznik. (m)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here