Projekt powiatu nagrodzony

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie po raz 20. przyznało nagrody w konkursie O Kryształową Cegłę za najlepsze inwestycje i dobre praktyki budowlane. W tym roku w konkursie wzięły udział 42 obiekty w 11 kategoriach. III miejsce w kategorii „Rewitalizacje” zajęło Centrum Edukacji Historycznej „Stacja Sobibór”, którego inwestorem było włodawskie starostwo, a wykonawcą firma Handbud z Włodawy.


Wśród nagrodzonych Kryształową Cegłą są m.in. projekty z województwa lubelskiego: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – Bialska Onkologia, budynek Wydziału Politologii i Dziennikarstwa oraz Instytutu Psychologii UMCS i kryta pływalnia w Tomaszowie Lubelskim. Wśród nich III miejsce w kategorii Remonty, Rewitalizacje i Modernizacje zajęło Centrum Edukacji Historycznej Stacja Sobibór.

– To niezwykłe dla nas wyróżnienie – mówi starosta włodawski Andrzej Romańczuk. – Niezmiernie nas cieszy fakt, że pomysł powstania Centrum w Sobiborze spotkał się nie tylko z przychylnością historyków i regionalistów, ale także zdobył uznanie architektów i budowniczych.

Otwarcie CEH Stacja Sobibór planowane jest dopiero jesienią br. – po wyposażeniu go w niezbędny sprzęt. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here