Przede wszystkim gospodarka

(18 października) W zabytkowej sali Małej Synagogi włodawskiego muzeum prawie setka przedstawicieli lokalnego biznesu i samorządu uczestniczyła w drugim już spotkaniu biznesowym.

Czwartkowe spotkanie z cyklu Biznes Lubelskie rozpoczął wicemarszałek województwa – Krzysztof Grabczuk, który wyjaśniał m.in. różnice pomiędzy stanem samej gospodarki a prowadzoną polityką gospodarczą. – Ta druga sfera może przynosić efekty dopiero po kilku latach – mówił. Z kolei starosta włodawski Andrzej Romańczuk zauważył, że to nie urzędy dają nowe miejsca pracy i materialne zabezpieczenie tylko przede wszystkim lokalni przedsiębiorcy.

– To jest siła każdego państwa i każdej społeczności – biznes, który pozwala rozwijać się w zrównoważony sposób. O sposobach na osiągnięcie sukcesu mówiła przedstawicielka Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, która opowiedziała przy okazji o działaniach zespołu Biznes Lubelskie na rzecz wzmocnienia eksportu i obsługi inwestorów. Następnie Zbigniew Chołyk, współwłaściciel i prezes zarządu LubApple Sp. z o.o., na przykładzie własnych doświadczeń mówił, jak wprowadzić produkty lokalne na rynek regionalny, krajowy i międzynarodowy.

Po przerwie kawowej przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządów poznali także zasady autoprezentacji, ze szczególnym naciskiem na wystąpienia przed kamerą. Mówiła o tym Anna Dąbrowska – dziennikarka z kilkudziesięcioletnim stażem pracy „przed kamerą”.

Organizatorzy spotkania uatrakcyjnili je, przygotowując regionalne dania, którzy wszyscy obecni wychwalali pod niebiosa. – Oby więcej tego typu spotkań – mówił po spotkaniu Andrzej Kaliszuk, przedsiębiorca z Różanki. – Zdecydowanie za mało jest możliwości porozmawiania o rzeczach dla lokalnego biznesu ważnych. A to było jednym z najciekawszych, w jakim uczestniczyłem. (opr. pk)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here