(Prze)holował z promilami

Młodemu mieszkańcowi gminy Hanna zepsuł się samochód. Zadzwonił więc po znajomego, by zaciągnął go do mechanika. Styl jazdy holowanego kierowcy nie spodobał się policjantom, którzy zatrzymali duet. Mieli nosa, bo kierujący zepsutym audi wydmuchał pół promila.

W niedzielę (25 lipca) po godzinie 13 policjanci włodawskiej drogówki w trakcie pełnienia służby na terenie gminy Hanna, zauważyli na drodze osobowego forda, który holował audi. – Funkcjonariusze zaniepokojeni stylem jazdy kierującego audi, który nie trzymał prostego toru ruchu, zatrzymali oba pojazdy – informuje Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie.

– W trakcie kontroli policjanci od 20-letniego kierowcy audi wyczuli woń alkoholu. W zawiązku z tym mężczyzna został poddany badaniu na stan trzeźwości. Szybko okazało się, że miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoką karę pieniężną. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here