Przetarg do powtórki

Ogłoszony przez włodawskie muzeum przetarg na remont wnętrz zabytkowych budynków w 2/3 trzeba było unieważnić. Powód? Oferenci zażądali zbyt wysokich kwot. Udało się jedynie rozstrzygnąć przetarg na wykonanie polichromii wewnątrz Małej Synagogi za prawie 400 tys. zł.

Pod koniec 2020 r. Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie ogłosiło przetarg nieograniczony na remont zabytkowych wnętrz. Wykonawcy do 28 stycznia br. składali oferty na: wymianę instalacji w każdym budynku, wymianę wewnętrznej stolarki drzwiowej w każdym budynku, remont sal i pomieszczeń administracyjnych i socjalnych, renowację zabytkowych polichromii w Małej Synagodze, zagospodarowanie terenów zielonych.

Prace remontowo-budowlane mają na celu przywrócenie zabytkom unikalnego charakteru oraz odpowiednie przystosowania obiektów do prowadzenia działalności kulturalnej i turystycznej. Ważnym celem zaplanowanych prac renowacyjnych jest udostępnienie nowych powierzchni osobom zwiedzającym ekspozycje muzealne i udostępnienie zespołu synagogalnego osobom niepełnosprawnym o różnym stopniu niepełnosprawności.

Wpłynęło kilka ofert. Rozstrzygnięto jednak jedynie przetarg na wykonanie polichromii ściennej we wnętrzu Małej Synagogi. Najlepszą ofertę przedstawiła firma Sattler Art Studio z Otrębusów, która za 371 tys. zł podjęła się wykonać tę pracę.

Natomiast przetargi na remont obu synagog i domu pokahalnego wraz z otoczeniem zostały unieważnione. Powodem była zbyt wielka kwota żądana za wykonanie tych prac przez oferentów. Zostanie ogłoszony następny przetarg. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here