Na Pszennej mają asfalt

Mieszkańcy Pszennej odetchnęli. W minionym tygodniu drogowcy na ich ulicy ułożyli długo oczekiwany dywanik asfaltowy. – Wreszcie! Czekaliśmy na ten dzień kilkanaście lat – mówi jeden z mieszkańców.
W ubiegłym roku prezydent Agata Fisz po licznych interwencjach mieszkańców Pszennej obiecała im, że w nowym budżecie miasta zaplanuje pieniądze na wykonanie solidnej, asfaltowej drogi. Słowa dotrzymała. W minionym tygodniu drogowcy na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Rusałki ułożyli asfaltowy dywanik.
– Wreszcie! Czekaliśmy na to kilkanaście lat – cieszy się jeden z mieszkańców. – Skończy się jazda samochodem po dziurach, nie będzie też kurzu.
Na więcej, czyli chodniki po obu stronach ulicy, wjazdy do posesji, miasta nie stać. Jak mówią urzędnicy, budowa wszystkich dróg na osiedlu Pszenna – Metalowa, chodników i kanalizacji burzowej to wydatek kilkunastu milionów złotych.
Niebawem podobny dywanik asfaltowy zostanie ułożony na ul. Majdan. – Jej mieszkańcy też interweniowali u mnie i zaproponowałam im, że jesteśmy w stanie wykonać tam w tym roku asfaltową nakładkę. Przystali na to, dlatego też lada dzień drogowcy z ul. Pszennej przeniosą sprzęt na ul. Majdan – twierdzi Agata Fisz. (ps)