PWSZ siedemnasta w Polsce

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie znalazła się na siedemnastym miejscu w opublikowanym przez „Perspektywy” rankingu publicznych uczelni zawodowych w Polsce. PWSZ uzyskała 60,7 pkt. na 100 możliwych do zdobycia.

Autorzy rankingu oceniali prestiż uczelni, jak absolwenci radzą sobie na rynku pracy włącznie z wysokością ich zarobków, siłę naukową, rozwój kadry własnej (liczba tytułów i stopni naukowych uzyskanych przez pracowników uczelni w latach 2016-2017), warunki kształcenia, umiędzynarodowienie, czyli ilość studentów – obcokrajowców i wymianę studencką.

Komplet 100 punktów zdobyła Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie z 60,7 pkt. na koncie zajęła siedemnastą pozycję. W rankingu sklasyfikowano 34 uczelnie. Na wysokim trzecim miejscu znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Z kolei 34. lokatę przyznano Uczelni Państwowej im. Sz. Szymonowica w Zamościu.

– Ranking ma dla nas duże znaczenie, bo chcemy dążyć do osiągania w nim najwyższych lokat – podkreśla dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. – Priorytetem naszym jest jednak to, by nasi absolwenci posiadali właściwe kwalifikacje. Bardzo liczy się dla nas również współpraca z podmiotami, które zatrudniają naszych absolwentów.

Nie prowadzimy natomiast wymian studentów, nie skupiamy się jak inne uczelnie na kwestiach badawczych, stąd też te kryteria są trudne do osiągnięcia przez nas. To nie jest nasz główny cel. Ranking nie odzwierciedla zatem faktycznej roli, do jakiej jest powołana nasza uczelnia. W obszarze kształcenia technicznego należymy do liderów, wyprzedzamy także niektóre politechniki – twierdzi rektor chełmskiej PWSZ. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here