Radny koordynuje działania

Nie miał napisać, a jedynie przygotować założenia. Radny Kamil Błaszczuk, powołany na początku obecnej kadencji samorządu na pełnomocnika do spraw opracowania strategii miasta, zapewnia, że jeszcze w tym roku przedstawi wytyczne, na podstawie których albo urzędnicy opracują strategię Chełma na lata 2021-2027, albo zrobi to zewnętrzna firma.

W grudniu minionego roku prezydent Chełma Jakub Banaszek powołał radnego Kamila Błaszczuka, przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, na społecznego pełnomocnika do spraw opracowania strategii miasta.

– Większości wydawało się, że mam napisać strategię, przynajmniej z takimi opiniami spotkałem się, ale nie mam do tego uprawnień – mówi Błaszczuk. – Moim zadaniem jest przygotowanie założeń do strategii. Od samego początku koordynuję związane z tym działania.

Radny zapowiada, że w grudniu br. zostaną przedstawione wytyczne do strategii. – Na bazie wypracowanych wniosków albo urzędnicy, albo zewnętrzna firma, która specjalizuje się w opracowaniach tego typu dokumentów, przygotuje dla Chełma strategię na lata 2021-2027, a więc na nową perspektywę unijną – mówi Kamil Błaszczuk. (s)