Raj dla miłośników fantastyki

Falkon co roku przyciąga tysiące miłośników fantastyki. Tegoroczna, jubileuszowa, impreza zapowiada się jeszcze atrakcyjniej niż zwykle, a organizatorzy liczą, że odwiedzi ją ponad 10 tys. osób

„Falkon 2.0” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna, 20. edycja Falkonu, czyli ogólnopolskiego festiwalu fantastyki.


– W tym roku skupiamy się na przyszłości. Tegorocznym hasłem jest „Falkon 2.0” – mówi Agata Ścibura, rzecznik prasowy festiwalu. Na trzy dni hala Targów Lublin stanie się rajem dla fanów fantastyki. Impreza zacznie się w piątek, 8 listopada o godzinie 15 i potrwa do niedzieli, 10 listopada. Organizatorzy liczą, że w tym roku uda się przekroczyć magiczną barierę 10 tysięcy uczestników. W ubiegłym roku w Falkonie wzięło udział około 9,5 tys. osób.

Jakie atrakcje przewidzieli organizatorzy? W programie tegorocznego Falkonu znalazły się m.in.: prelekcje, warsztaty, konkursy, spotkania autorskie, gry planszowe, gry komputerowe i konsolowe. W programie znalazła się też „strefa wystawców”. – Szykujemy wraz ze wspaniałymi twórcami, wydawcami, autorami oraz innymi pasjonatami wielkie targi z licznymi stoiskami. Postaramy się, żebyście znaleźli wszystko, co tylko sobie wymarzycie – dodaje Agata Ścibura.

Gośćmi tegorocznego Falkonu będą m.in.: Agnieszka Hałas (tłumaczka i autorka fantastyki), Alicja Janusz (pisarka i tłumaczka), Machina (polski zespół rockowy), Jacek Komuda (pisarz i historyk), Andrzej Pilipiuk (pisarz) czy Bergamasca (zespół „muzyki dawnej”).

Na Falkon obowiązują bilety wstępu. Można je kupić online lub w kasach podczas festiwalu. Więcej informacji i szczegółowy program Falkonu można znaleźć na stronie internetowej https://falkon.co/.

Grzegorz Rekiel