Ratują zapomniany cmentarz prawosławny

(5 marca) Nieco zapomniany cmentarz prawosławny w Suchawie w gminie Wyryki pomału wydzierany jest krzewom i chwastom. Organizatorem akcji porządkowania nekropolii było Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej.

Zgodnie z zapowiedziami chętni do pracy spotkali się w sobotni poranek w Suchawie obok obecnego kościoła. Pracowity dzień zaczęli od krótkiej modlitwy prowadzonej przez proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego ks. Dariusza Parafiniuka w intencji pokoju na Ukrainie oraz za dusze osób pochowanych na cmentarzu w Suchawie.

Następnie wraz z kilkoma mieszkańcami Suchawy oraz Natalią i Wiktorią, które przyjechały do Włodawy zza naszej wschodniej granicy, a których mężowie walczą w obronie Ukrainy, przystąpili do porządkowania cmentarza. Porządkujący otrzymali wsparcie miejscowych przedsiębiorców – Janusza Sawińskiego i Krzysztofa Łojewskiego, co pozwoliło na przygotowanie gorącego posiłku.

Niestety, nie udało się uprzątnąć całego cmentarza. – Nie starczyło nam sił i paliwa do kos i pił. Zostało do oczyszczenia jeszcze około 30 – 40 arów terenu. Mamy nadzieję, że w tym miesiącu uda się nam wygospodarować jeszcze jeden dzień na dokończenie naszych działań – dodają wolontariusze. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here