Rekord Włodawy pobity

Podczas 16 Półmaratonu Warszawskiego Dominik Dejer z klubu lekkoatletycznego MKS „MECHANIK” Włodawa ustanowił rekord miasta na dystansie półmaratonu. 21 kilometrów i 97 metrów przebiegł w czasie 1:20:06, co daje średnie tempo 3 minuty i 48 sekund na kilometr

Zawodnik z Włodawy rekord miasta poprawił aż o 2 minuty i 39 sekund. Stało się to 27 marca na 16 Półmaratonie Warszawskim. Dominik Dejer planuje już kolejny start, który odbędzie się 24 kwietnia w Łodzi. Tym razem dystans będzie dwukrotnie dłuższy. Zawodnik włodawskiego klubu chce przebiec maraton w czasie poniżej 3 godzin. Złamanie tej bariery zagwarantuje również najlepszy wynik w historii Włodawy. Będziemy mocno trzymać kciuki, aby ta sztuka mu się udała.

MKS „MECHANIK” Włodawa to klub z ogromnymi tradycjami lekkoatletycznymi, który został w ostatnim czasie reaktywowany dzięki zaangażowaniu Andrzeja Wysokińskiego oraz Tomasza Rysio. Po dłuższej przerwie klub uzyskał licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dzięki temu włodawscy lekkoatleci będą mogli rywalizować na arenie ogólnopolskiej. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here