Rok pandemii i inwestycji

Gruntowny remont budynku Urzędu Gminy, rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, czy budowa ulicy Kolejowej to tylko niektóre z inwestysji, które udało się zrealizować w 2020 roku władzom gminy Wola Uhruska. – To był bardzo owocny rok i mam nadzieję, że przyszłe będą równie udane -mówi wójt Jan Łukasik.

– W ubiegłym roku udało nam się zrealizować kilkanaście dużych inwestycji – mówi wójt Jan Łukasik. – Dwa projekty – termomodernizacja Urzędu Gminy oraz rozbudowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej – zostały podzielone na szereg drobniejszych celem obniżenia kosztów ich realizacji poprzez umożliwienie mniejszym firmom udziału w przetargach, bowiem najtrudniejszy był remont urzędu, ponieważ przez kilka miesięcy musieliśmy pracować w trudnych warunkach: znosić kurz, hałas, ciągłe kucie i wiercenie.

Najbardziej zadowoleni jesteśmy z przebudowy drogi wojewódzkiej między Wolą Uhruską a Uhruskiem, który był jednym z najgorszych odcinków tzw. nadbużanki. Jesteśmy wdzięczni za tę inwestycję władzom wojewódzkim i mamy nadzieję na kolejne lata owocnej współpracy. Ważną inwestycją był także projekt dotyczący budowy 67 instalacji PV w gospodarstwach indywidualnych. Jesteśmy już po przetargu, a wykonawca ma się uporać z tym zadaniem do połowy roku 2021.

Mimo pandemii był to rok owocny w inwestycje. Wiele z nich rozpoczęliśmy wcześniej, a w 2020 roku musieliśmy je finalizować, stąd tak duże nawarstwienie tylu projektów w jednym czasie. Oczywiście nikt rozsądny nie planowałby aż tylu zadań w jednym czasie, ale mimo wszystko jakoś udało nam się z nimi uporać i teraz już spokojnie możemy się skupić na planach na najbliższą przyszłość – dodaje Łukasik.

Oprócz wymienionych przez wójta zadań w 2020 roku udało się m.in. zacząć rozbudowę oczyszczalni ścieków w Bytyniu wraz z rozbudową sieci wod.-kan., kupić nowy wóz strażacki dla OSP w Woli Uhruskiej (obecny samochód ma już 46 lat), wyremontować i utwardzić kilka dróg gminnych, zbudować farmę fotowoltaiczną przy oczyszczalni oraz przygotować przetarg na przebudowę ciągu ulic Sportowej i Parkowej. (bm)