Rolnicy z Hanny zapłacą najmniej

Władze gminy Hanna zrozumiały, że szalejąca inflacja szczególnie uderzająca w osoby najbiedniejsze, nie jest dobrym czasem na wprowadzanie podwyżek i jako jedyne w powiecie zostawiły większość podatków bez zmian.

Wszystkie szczegóły podejmowanych na wtorkowej (30 listopada) sesji rady gminy w Hannie projektów uchwał omówiono wcześniej na komisjach, toteż samo posiedzenie było szybkie i obyło się praktycznie bez dyskusji. Najważniejszą wiadomością dla mieszkańców jest ta, że praktycznie wszystkie stawki podatkowe, które będą obowiązywać na terenie gminy w nadchodzącym roku, zostały bez zmian.

Delikatnie w górę poszedł jedynie podatek leśny. Cała reszta jest bez zmian. Co więcej, radni obniżyli średnią cenę skupu żyta z niemal 62 zł na 50 zł. Od tej wartości wyliczany jest podatek rolny, który jest tym samym najniższym spośród gmin powiatu, które już nowe stawki przyjęły.

Oprócz tego na posiedzeniu radni wyrazili zgodę na zbycie gminnej nieruchomości oraz zaaprobowali zmiany w budżecie w wieloletniej prognozie finansowej. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here