Rowerem pod maskę

Zabrakło ostrożności i rozwagi. Wyjeżdżając z posesji, 61-letni rowerzysta ruszył prosto pod koła renault. Z obrażeniami ciała po wypadku trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Łomnica w gminie Urszulin, w sobotę (9 września).
– Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 61-letni cyklista, wyjeżdżając z posesji, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i wyjechał prosto pod koła jadącego samochodu marki Renault Espace, którym poruszał się 40-latek z gminy Niemce – informuje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
Potrącony rowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany karetką do szpitala, gdzie pozostał. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala policja.

– Szczególny apel o ostrożność na drogach kierujemy do niechronionych uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów, motorowerzystów, którzy w zderzeniu z pojazdem są narażeni na poważne obrażenia.

Przypominamy, żeby kierujący jednośladami sygnalizowali odpowiednio wcześnie wszelkie manewry wykonywane na drodze, poruszali się sprawnymi i odpowiednio wyposażonymi pojazdami oraz zwłaszcza po zmroku nie zapominali o elementach odblaskowych. Natomiast do kierujących pojazdami apelujemy, aby pamiętali o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg – dodaje sierż. szt. Tadyniewicz. (pc)