Równo i bezpiecznie

Od kilkunastu dni kierowcy czerpią radość z jazdy po wyremontowanym odcinku „nadbużanki” między Uhruskiem a Wolą Uhruską. Przy okazji dość niespodzianie wykonano nieplanowaną w tym roku inwestycję gminną.

Inwestycję polegającą na położeniu nowej warstwy asfaltu i utwardzeniu poboczy na ok. 4-kilometrowym odcinku drogi nr 816 realizował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Wykonawcą była firma BG Concstructions z Wólki Tarnowskiej. Kierowcy korzystający z tego odcinka nie mogą się nachwalić szybkości i jakości wykonanych prac. Jednocześnie ubolewają, że w tak świetnym stanie jest tylko niewielki odcinek tej drogi.

Przy okazji wykonywania nakładki władze gminy Wola Uhruska dość niespodziewanie postanowiły skorzystać z nadarzającej się okazji i dogadały się z wykonawcą, który przy okazji remontu nadbużanki położył też asfalt na szutrowej do tej pory ulicy Wiosennej w Woli Uhruskiej.

Kosztowało to niemal 150 tys. zł, a środki na realizację tego zadania gmina przesunęła z rezerwy zgromadzonej na ewentualny wykup od PKP bruku na tzw. rampie kolejowej, który posłużył za podbudowę nawierzchni z kostki brukowej. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here