Rozszabrowane odstojniki przykryje fotowoltaika?

Rekreacja, turystyka albo fotowoltaika – takie przeznaczenie może mieć teren po dawnych odstojnikach w Rejowcu. W tej chwili trwa rekultywacja zapuszczonej i rozszabrowanej przez poprzednich właścicieli nieruchomości.

Mieszkańcy Rejowca zauważyli ruch ciężkiego sprzętu na terenie dawnych odstojników cukrowni. I zastanawiają się, jakie plany ma nowy właściciel działki. Poprzedni zrujnował teren, zdemontował i sprzedał betonowe płyty i nie płacił podatku od nieruchomości w gminie. Nieoficjalnie mówiło się, że planuje zwozić do pocukrowniczych dołów odpady z Ukrainy. Na szczęście dla mieszkańców zniknął z Rejowca. A zadłużone odstojniki przejął komornik. W ubiegłym roku kupiła je firma z Polski. Teraz maszyny rozbierają betonowe zbiorniki i równają teren. Co tam powstanie?

– W planie zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony był do tej pory pod przemysł, ale mamy już nowe studium i przygotowujemy się do zmiany planu – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. – Nowy właściciel sam do nas wystąpił z prośbą zmiany przeznaczenia tego kilkuhektarowego terenu m.in. pod budowę farmy fotowoltaicznej. Zgodziliśmy się i w nowym planie będzie tam teren pod fotowoltaikę i ewentualnie rekreację lub turystykę. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here