Rzeźbili plenerowo

Zakończył się plener rzeźbiarski w Hannie. Przez cztery dni artyści wydobywali z drewnianych kloców swoje wizje osób towarzyszących Jezusowi w trakcie ukrzyżowania. Ich prace można podziwiać w Zegarze Męki Pańskiej – jednej z instalacji Centrum Religijno-Zabytkowego.

W dniach 21-24 czerwca na otwartej przestrzeni Centrum Religijno-Zabytkowego w Hannie odbyła się pierwsza edycja plenerowych warsztatów rzeźbiarskich pn. „Matka, która pod krzyżem stała…”. Motywem przewodnim warsztatów były rzeźby przedstawiające postacie stojące pod krzyżem Jezusa Chrystusa.

W warsztatach wzięli udział znani i utytułowani rzeźbiarze, którzy przez cztery dni w otoczeniu starych nadbużańskich chat pieczołowicie i w pocie czoła tworzyli niezwykłe dzieła. Ich pracę można było podziwiać na żywo. – Planując utworzenie Centrum Religijno-Zabytkowego, założyliśmy, że będą się w nim odbywać przeróżne wydarzenia, w tym plenery artystyczne – mówi wójt Grażyna Kowalik.

– To była pierwsza, ale na pewno nie ostatnia odsłona tego planu. Mamy mnóstwo pomysłów na to miejsce, które praktycznie z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularne wśród turystów i pielgrzymów z różnych stron świata. Plener nie tylko rozsławił, ale też wzbogacił to miejsce, albowiem wszystkie rzeźby powstałe w tych dniach znajdą swoje stałe miejsce w Zegarze Męki Pańskiej, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym centrum – dodaje wójt Kowalik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here