Samochody w rowach, drzewa na szosach

19 powalonych na drogi i linie energetyczne drzew i sześć uszkodzonych w kolizjach samochodów to efekt ubiegłotygodniowych opadów śniegu na terenie powiatu włodawskiego.

Najwięcej interwencji włodawscy strażacy odnotowali w pierwsze dni ataku „bestii ze wschodu”, czyli w poniedziałek i wtorek (25-26 stycznia). Wtedy pomagali przy zabezpieczaniu i stawianiu na koła VW Golfa, który wypadł z drogi w Dołhobrodach (gm. Hanna).

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Nowym Załuczu (gm. Urszulin), gdzie na jadącą drogą Dacię Logan spadło drzewo. Konary uszkodziły szybę i dach pojazdu, ale na całe szczęście nikt nie został ranny. We wtorek kierowca Audi A3 nie zauważył leżącego na drodze drzewa i najechał na nie uszkadzając przód auta. Samochód z rowu pomagali też wyciągać strażacy z OSP w Woli Uhruskiej, a także z Urszulina.

W Babsku do rowu wjechał dostawczy bus wiozący wędliny. W obu tych przypadkach nikomu nic się nie stało. – Oprócz zdarzeń z udziałem samochodów, strażacy usuwali też powalone na drogi mi linie energetyczne drzewa i konary – w sumie tego typu interwencji było aż 19 – wylicza Wojciech Chomik z PSP we Włodawie. (bm, fot. OSP Zbereże, Wola Uhruska i Hanna)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here