Siatkarski puchar w Dorohusku

Z udziałem siedmiu drużyn w hali SP w Dorohusku zorganizowano dziewiąty turniej siatkówki o puchar przewodniczącego rady gminy. Zwycięzcą okazała się debiutująca w zawodach drużyna KS Chworostiw z Ukrainy, która w finałowym meczu pokonała gospodarzy Libero Dorohusk 2:0.

Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco: 1. KS Chworostiw, 2. Libero Dorohusk, 3. Avico Hańsk, 4. Tempo Chełm (juniorzy), 5. KS Huszcza, 6. KOL-KA B.S., 7. Big Boys Dorohusk. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, które wręczały: Beata Sawicka – wiceprzewodnicząca rady gminy Dorohusk i Renata Lalik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został Roman Tartakowski z KS Chworostiw, najlepszym rozgrywającym – Bartłomiej Żakowski z Avico Hańsk, a tytuł najlepszego atakującego zdobył Mateusz Sakowicz z Libero Dorohusk. Organizatorzy dziękują SP w Dorohusku za przygotowanie boisk i udostępnienie kuchni, Kołu Gospodyń Wiejskich w Ostrowie za pyszny forszmak oraz wszystkim zawodnikom z drużyny Libero Dorohusk za wsparcie organizacyjne turnieju. (k)