Skrępował i zabrał pieniądze

Miał naprawić dach, zamiast tego związał starszego pana, zabrał mu pieniądze i uciekł. Łupem szybko się nie nacieszył, bo szybko namierzyli go włodawscy kryminalni. Rozbójnik trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na proces. Był już karany za podobne przestępstwa, więc teraz grozi mu nawet 18 lat odsiadki.

W poniedziałek (20 września) do Komisariatu Policji w Urszulinie zgłosił się 71-latek, który powiadomił mundurowych o rozboju, którego padł ofiarą. – Do przestępstwa miało dojść dzień wcześniej – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – 35-letni mężczyzna zaproponował seniorowi pomoc przy naprawie dachu. Podczas ustalania szczegółów, mieszkaniec gminy Urszulin postanowił dać pracownikowi zaliczkę wyciągając pieniądze w kwocie 2300 złotych. Wtedy 35-latek miał złapać go za ręce, wykręcić i związać z przodu taśmą. Następnie wyrwał mu pieniądze i wybiegł z domu.

Włodawscy i urszulińscy kryminalni zajęli się tą sprawą i ustalili miejsce przebywania złodzieja. Podczas przeszukania policjanci znaleźli pieniądze w kwocie ponad 1500 złotych pochodzące z rozboju. Mundurowi zabezpieczyli je i zatrzymali 35-latka. Wczoraj urszulińscy śledczy na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju. Mężczyzna dzisiaj będzie doprowadzany do prokuratury. Może mu grozić nawet do 18 lat więzienia, ponieważ był już karany za podobne przestępstwa – dodaje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here