Słodki Hańsk, leśne Wyryki

Dzień Pszczelarza w Hańsku i Jarmark Leśny w Wyrykach – amatorzy dobrej zabawy na świeżym powietrzu będą mieli twardy orzech do zgryzienia, którą z zaplanowanych na niedzielę imprez wybrać, bo obie zapowiadają się niezwykle ciekawie.


Po pandemicznej przerwie wracają niektóre plenerowe imprezy gminne. W najbliższą niedzielę (18 lipca) odbędą się dwie. To Dzień Pszczelarza w Hańsku oraz Jarmark Leśny w Wyrykach. Tematem przewodnim hańskiego wydarzenia będzie jak zwykle miód i wszystko to, co jest związane z pszczelarstwem.

Będzie więc można popróbować i nabyć miody, woski, świece, pyłki i mnóstwo innych produktów bardziej lub mniej związanych z tą gałęzią rolnictwa. Z kolei w Wyrykach tematem przewodnim będzie las. Nie zabraknie więc konkursów, zabaw i pokazów ciecia, rąbania i innego rodzaju obróbki drewna, będzie można spróbować dzikiej kuchni, czy posłuchać prelekcji pracowników nadleśnictwa i Poleskiego Parku Narodowego.

Na obu imprezach ważną część programu stanowić będą występy artystyczne. I tu pojawia się spora różnica, bo gwiazdami wieczoru w Hańsku będą: kabaret OTTO oraz zespół Daj To Głośniej znany z hitu „Mama ostrzegała”. Kto nie lubi disco polo, a woli cięższe brzmienia, powinien wybrać się do Wyryk, gdzie zagra Leśne Licho – polski zespół łączący w swoich utworach folk z muzyką metalową. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here