Słodkie zwycięstwo

Amerykanin Darryl Reynolds w sobotnim meczu zdobył dla TBV Startu 10 punktów a także zaliczył 11 zbiórek!

Koszykarze TBV Startu nie rezygnują z walki o play-off. W sobotę w hali Globus „czerwono-czarni” pokonali 77:63 Polski Cukier Toruń, jednego z faworytów do wygrania Energa Basket Ligi, zdobywcę tegorocznego Pucharu Polski!

Przed meczem lublinianie bardzo chcieli zrehabilitować się kibicom za ostatnią wpadkę w Gliwicach (w poprzedniej kolejce ulegli niżej notowanym rywalom 73:90), a zespołowi z Torunia zrewanżować za porażkę 71:83 z ćwierćfinałowego starcia w Pucharze Polski, którą przed miesiącem zanotowali podczas turnieju w Warszawie. Udało się! Po znakomitym meczu, okraszonym świetnymi zagraniami, lublinianie ograli jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa.
Losy spotkania rozstrzygnęły się tuż po przerwie. Agresywna obrona, przechwyty i zacięta walka o każdą piłkę sprawiły, że startowcy zdołali szybko odskoczyć rywalom.
Kapitalną partię rozgrywał Chavaughn Lewis, wspierany przez wszystkich kolegów z drużyny, w tym dobrze broniącego Romana Szymańskiego i skutecznego Marcina Dutkiewicza.
Lublinianie w trzeciej kwarcie po prostu zdemolowali zespół z Torunia, wypracowując sobie przed ostatnią kwartą aż 18 punktów zaliczki. Tej przewagi, tak świetnie grający zespół, roztrwonić już nie mógł. 13 zwycięstwo podopiecznych trenera Davida Dedka w sezonie, a ósme w hali Globus stało się faktem. MAG

TBV Start Lublin – Polski Cukier Toruń

77:63 (14:19, 19:12, 27:11, 17:21)
TBV Start: Lewis 25 (2×3), Dutkiewicz 15 (1×3), Washington 9 (1×3), Mirković 8, Szymański 2 oraz Reynolds 10 (11 zbiórek), Gospodarek 3 (1×3), Ciechociński 3 (1×3), Czerlonko 2
Polski Cukier: Cosey 17 (2×3), Sulima 8, Gruszeczki 8, Wiśniewski 7 (1×3), Cel 7 oraz Perka 11 (3×3), Diduszko 3 (1×3), Śnieg 2, Kreft.