SOK-iści pilnują Złotej

Przebywanie osób nieuprawnionych na obszarach kolejowych jest niebezpieczne i stwarza realne zagrożenie nie tylko dla ruchu kolejowego, ale przede wszystkim dla życia i zdrowia ludzi – przypomina Straż Ochrony Kolei. W ramach akcji prewencyjnej SOK-iści szturmem ruszyli na przejazd przy ul. Złotej.

To chyba ten przejazd kolejowy budzi wśród chełmian największą grozę. To tam przed kilkoma laty doszło do tragicznego wypadku, w którym na miejscu zginęła matka, a po kilku tygodniach w szpitalu jej małoletnia córka. Tam też w ostatnich miesiącach dochodziło do różnych niebezpiecznych sytuacji (m.in. pies służbowy SOK zepchnął z torów samobójcę tuż przed nadjeżdżającym pociągiem, zaś funkcjonariusze SOK pomogli rowerzystce, która przewróciła się na wysokości toru nr 1). Dlatego to w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Złotej kierowane są teraz każdego dnia patrole Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Chełmie.

– Umundurowany patrol funkcjonariuszy działa dyscyplinująco…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 15.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.