Spadła z hulajnogi

Elektryczne hulajnogi, skutery i podobne pojazdy są codziennością w Okunince. Co roku w sezonie dochodzi do wypadków z udziałem tego typu sprzętów. Ostatni miał miejsce w ubiegłym tygodniu, gdy jadąca hulajnogą kobieta przewróciła się i straciła przytomność.

Według przepisów prędkość maksymalna hulajnogi elektrycznej wynosi 20 km/h. Z taką prędkością można nią jechać tylko po ścieżce rowerowej lub jezdni. Na chodniku czy trotuarze można jechać tego typu jednośladem z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, więc nie szybciej niż 5-6 km/h. Nie wiadomo, czy do tych przepisów stosowała się wypoczywająca nad Jeziorem Białym kobieta. Ona i jej partner wypożyczyli w czwartek (19 sierpnia) hulajnogi i ruszyli na przejażdżkę po Okunince.

Jadący przodem mężczyzna w pewnej chwili usłyszał hałas. Gdy się zatrzymał i odwrócił, ujrzał leżącą na ziemi partnerkę. Kobieta miała rozbitą głowę, z rany obficie leciała krew. Po upadku z hulajnogi i uderzeniu w głowę kobieta straciła przytomność. Karetką pogotowia została przewieziona do włodawskiego szpitala, gdzie okazało się, że rana nie zagraża jej zdrowiu. Na miejscu obecni byli policjanci. Przebadali oni kobietę na zawartość alkoholu, ale nie stwierdzono, by znajdowała się pod jego wpływem. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here