Sprzątanie jeziora po sezonie

Setki butelek i puszek, ręczniki, ubrania, buty i plastiki różnego przeznaczenia – to wszystko znaleziono w Jeziorze Białym w Okunince podczas sprzątania po sezonie turystycznym. Deszcz nie przeszkodził uczestnikom akcji zorganizowanej przez klub płetwonurków Włodawskiego Stowarzyszenia Nurkowego HydroLife i gminę Włodawa.

Organizatorów wsparli: osadzeni i funkcjonariusze z Zakładu Karnego we Włodawie, strażacy PSP we Włodawie, OSP w Orchówku, żołnierze 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, żołnierze 19 Nadbużańskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, WOPR Włodawa, uczniowie Szkoły Podstawowej w Orchówku (pod opieką Arkadiusza Wolińskiego), uczniowie SP nr 3 we Włodawie (kl. IIa Anny Stupnickiej), Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz wielu wolontariuszy. Nad jeziorem byli też samorządowcy, m.in. sekretarz gminy Włodawa – Marta Wawryszuk.

– To dla nas bardzo ważna akcja. Do udziału w niej nie trzeba było nikogo zachęcać – mówili uczestnicy akcji. – O Białe musimy bowiem dbać wszyscy, gdyż jest to perełka turystyczna Lubelszczyzny.

Najpopularniejsze jezioro regionu zostało gruntownie posprzątane. Nie tylko pod wodą, ale i brzegi.

Sprzątanie Białego zorganizowano już po raz dwudziesty. (pk)