Średnia wysoka mimo pandemii

Zespół Szkół w Urszulinie podsumował najtrudniejszy rok. Nauka zdalna nie odbiła się niekorzystnie na wynikach uczniów, bo średnia szkoły wyniosła aż 4,03, a 68 uczniów z klas IV-VIII otrzymało stypendia.

Do Zespołu Szkół w Urszulinie w roku szkolnym 2020/2021 uczęszczało 435 dzieci i młodzieży. W przedszkolu, w grupie 3 i 4-latków było 51 dzieci, w „zerówkach” zaś 77 pięcio i sześciolatków. – Średnia ocen szkoły to 4,03, najlepsza średnia to 5,38, frekwencja wyniosła 90 procent – wylicza dyrektor Sylwester Adamski. – Stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe otrzymało 68 uczniów z klas IV – VIII.

Uczennica naszej szkoły uzyskała tytuł laureata, a dwie inne tytuł finalisty w konkursie wiedzy o Poleskim Parku Narodowym, dwie uczennice uzyskały tytuł finalisty konkursu geograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Osiągnięcia sportowe to: IV, VI oraz XII miejsce oraz udział w Ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych w Łodzi, III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych.

Mimo obostrzeń sanitarnych szkoła organizowała lub brała udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach typu zajęć terenowych w PPN, rajdzie po PPN, wycieczkach, wyjazdach do kina. W ciągu roku na pewno brakowało kontaktu uczniów z nauczycielami i innymi uczniami.

Czas nauki stacjonarnej był głównie wykorzystany na kontakty międzyuczniowskie, poprawianie ocen oraz zajęcia terenowe i wyjścia poza obiekt szkoły w celu dalszej integracji grup klasowych. Myślę, że ten rok szkolny, mimo sytuacji pandemicznej nie był stracony – uważa Adamski. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here