W środę finał Pucharu Polski

W najbliższą środę 10 maja o godz. 16.30 w Rożdżałowie zostanie rozegrany finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Gospodarze – Kłos Gmina Chełm zagrają z faworytem pojedynku – ChKS Chełmianka.
Podopieczni Artura Bożyka w ostatnich dwóch latach są niepokonani w rozgrywkach PP na szczeblu województwa lubelskiego. Wygrali zarówno finał okręgowy, jak i finał wojewódzki. Rok temu w chełmskim finale Chełmianka wysoko pokonała w Fajsławicach Frassati 6:0.
W drodze do finału piłkarze Kłosa wyeliminowali Unię Białopole w ćwierćfinale, pokonując ją 2:1, zaś w półfinale zwyciężyli Victorię Żmudź 1:0. Chełmianka natomiast najpierw pokonała w Krasnymstawie miejscowy Start 4:1, zaś w meczu o finał wygrała na wyjeździe z Włodawianką 5:1.
Zwycięzca finału okręgowego zagra w półfinale wojewódzkim. O finał na szczeblu LZPN powalczy ze zwycięzcą rozgrywek PP na szczeblu okręgu Zamojskiego, Bialskiego, lub Lubelskiego. Zdecyduje losowanie. W finale zamojskim 17 maja Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra u siebie z Hetmanem Zamość. W finale bialskim, zaplanowanym na 24 maja, na pewno wystąpi Podlasie Biała Podlaska. Drugim finalistą albo Lutnia Piszczac, albo Orlęta Radzyń Podlaski. Z kolei w finale lubelskim Motor Lublin 24 maja zmierzy się na Arenie z Lublinianką.(s)