Straż Miejska bez komendanta

Odejście ze służby Sławomira Borkowskiego, wieloletniego komendanta włodawskiej Straży Miejskiej, ponownie wywołało dyskusję o przyszłości tej formacji.

Włodawska Straż Miejska powstała w 1993 r. Jak w większości miast, tak i we Włodawie podzielona jest opinia mieszkańców co do potrzeby jej istnienia. Sprawa wyraźnie odżyła po tym, gdy 15 września ze służby odszedł 54-letni komendant Sławomir Borkowski, który ma już policyjną emeryturę. S. Borkowski komendantem został w lutym 2007 r. Jego powołanie było jedną z pierwszych personalnych decyzji ówczesnego burmistrza Jerzego Września. Przez 14 lat istnienia SM zazwyczaj cierpiała na braki kadrowe.

Trzy laty temu zebrano kilkaset podpisów pod petycją o likwidację SM we Włodawie. Teraz z kolei są opinie, że Straż Miejska jest zbyt nieliczna, by była skuteczna (i to w systemie dwuzmianowym). Może to oznaczać, że będą przymiarki do jej rozwiązania. Dowiemy się o tym już wkrótce. Jeśli burmistrz nie ogłosi konkursu na stanowisko komendanta SM, niemal pewne będzie rozwiązanie formacji i zatrudnienie funkcjonariuszy przy powstającym za unijne pieniądze systemie monitoringu we Włodawie. (gd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here