Strażacy protestują

Na obiekcie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie wciąż wiszą flagi i baner informujące o przystąpieniu jednostki do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej zorganizowanej przez Krajową Sekcję Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”. Strażacy domagają się nie tylko wyższych zarobków, ale np. doposażenia jednostek w lepszy sprzęt.

Ogólnopolski protest strażaków rozpoczął się jeszcze w 2022 roku. Włodawska jednostka dołączyła do strajku wywieszając flagi i baner. – Innych, dalej idących środków perswazji jak np. masowe zwolnienia lekarskie, nie stosujemy – mówi st. kpt. Wojciech Chomik z PSP we Włodawie. – Ograniczyliśmy się tylko do oflagowania budynku. Wśród naszych postulatów znalazły się oczywiście te finansowe, ale nie tylko.

Przede wszystkim domagamy się podwyżek pensji dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, podniesienia świadczeń socjalnych do poziomu obowiązującego w siłach zbrojnych, doposażenia komend w niezbędny sprzęt oraz zatrudnienia większej liczby ratowników – wymienia rzecznik.

Na razie akcja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. (bm)