Studenci szaleli mimo deszczu

W miniony weekend na swoich imprezach bawili się studenci UMCS, Uniwersytetu Przyrodniczego i WSEI. Zarówno na terenie Browaru Perły, jak i na Felinie było głośno i tłumnie..


W ramach Kozienaliów zagrało mnóstwo zespołów, które już mają swoją stałą publiczność i rangę. W tym roku przeważał hip-hop, ale nie zabrakło też bardziej gitarowych i rockowych brzmień. Na dużej scenie zagrały takie kapele jak: Małe Miasta, JWPBC, Dwa Sławy, O.S.T.R., Chocolate, Mrozu, Lady Pank, Brodka, 6BM, Bownik, Rosalie, Organek i Gromee. Z kolei na małej scenie, którą ze względu na deszczową pogodę przeniesiono pod dach, widownia bawiła się przy muzyce takich wykonawców jak: Pola Rise, Bitamina, Bonson, Fisz Emade Tworzywo, Last Blush i Daria Zawiałow.

Nieodłączną częścią imprez największej lubelskiej uczelni były też liczne wydarzenie towarzyszące np. Kozienaliowy Festiwal Nauki, Studenckie Maratony Filmowe, turnieje sportowe, SPAM – Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki.

Wiele działo się też na Feliniadzie. Tam z kolei coś dla siebie mogli znaleźć fani hip hopu i disco polo. Pierwszego dnia lubelscy żacy mogli posłuchać koncertów takich formacji hip hopowych, jak: Pokahontaz, Paulch i KęKę. Następnego dnia na kampusie królowało disco polo. Organizatorzy na ten dzień zaprosili: Zespół Muzyczny DEFIS, Powerboy, Akcent i Sławomira.

Oprócz tego, studenci UP i WSEI mogli pograć w palanta i wziąć udział w pięciokilometrowym biegu „UP na 5” w Ogrodzie Saskim.
Joanna Niećko