Sukces wyryckich Swaniek

Koło Gospodyń Wiejskich Swańki z Wyryk otrzymało prestiżową nagrodę – „Perłę 2022”. Na XXI ogólnopolskich targach Smaki Regionów w Poznaniu jury doceniło szynkę paschę pod kołderką, którą przygotowały gospodynie z powiatu włodawskiego.

W dniach 24 – 26 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się XXI targi Smaki Regionów. Jednym z wydarzeń imprezy było wręczenie „Pereł 2022”. To nagrody za najlepsze potrawy, produkty czy za działalność restauratorów i producentów rolnych. KGW „Swańki” z Wyryk zostało nagrodzone w kategorii potraw za szynkę paschę pod kołderką z kapusty kiszonej.

Ogólnopolski konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” jest adresowany do producentów żywności w poszanowaniu lokalnej tradycji i regionalnych receptur. Potrawa przygotowana przez Swańki była jedną z 11 nagrodzonych z całej Polski. „Perłę” w imieniu koła odebrała Justyna Torbicz. Wcześniej, 26 czerwca panie uzyskały nominację do „Perły 2022” podczas wojewódzkiego etapu konkursu, który odbył się w Janowcu. Wśród przedsiębiorców, restauratorów, producentów rolnych, swoich sił próbują także, jak widać z powodzeniem, koła gospodyń wiejskich. (b)