Świąteczne gwiazdy nad Grodzką

Świąteczne gwiazdy nad ulicą Grodzką

Do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, a na ulicy Grodzkiej już pojawiły się kolorowe gwiazdki. Barwne, podświetlane lampiony to dzieło Jarosława Koziary. W ubiegłym roku te same dekoracje także ozdabiały uliczki Starego Miasta.


Gwiazdki to tylko część bożonarodzeniowej iluminacji. Dalszych planów ratusz na razie nie chce zdradzać. – Jak co roku w Lublinie szykujemy dla mieszkańców bogaty program atrakcji świąteczno-noworocznych w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia. W ten niepowtarzalny świąteczny klimat wprowadzi nas iluminacja świetlna, która, zgodnie z tradycją, zainaugurowana zostanie 6 grudnia – informuje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

Z pewnością na Starym Mieście i wzdłuż placu Litewskiego pojawią się nowe elementy świetlne, a na placu Łokietka przed ratuszem ustawiona zostanie 10-metrowa choinka ozdobiona światełkami, bombkami i złotymi ozdobami. Znane jest również miejsce ustawienia szopki bożonarodzeniowej. W tym roku umieszczona będzie w zupełnie nowej lokalizacji – po raz pierwszy stanie przed pedetem. Mieszkańcy w okresie bożonarodzeniowym mogą również liczyć na duże koncerty świąteczne m. in. w Filharmonii Lubelskiej, Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście czy Centrum Kultury.

Na zakupy oryginalnych prezentów warto zarezerwować sobie czas tuż przed świętami. – Na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w dniach 20-23 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, wypiekami i daniami na gorąco – informuje Olga Mazurek-Podleśna. Nie zabraknie także tradycyjnej już Wigilii Starego Miasta. Ojcowie dominikanie zapraszają na nią wszystkich mieszkańców 23 grudnia.

W programie uroczysta msza św. w intencji mieszkańców miasta, bożonarodzeniowy korowód i wigilijny stół. Warto śledzić program Festiwalu Bożego Narodzenia, bo w jego trakcie zaplanowano liczne niespodzianki. – Przygotowaliśmy warsztaty plastyczno-artystyczne. Tradycyjnie zaplanowane są także pokazy filmów w różny sposób opowiadających o świętach, które zaprezentowane będą w Teatrze Starym – dodaje Olga Mazurek-Podleśna.

Atrakcje związane z Festiwalem Bożego Narodzenia w Lublinie potrwają do 13 stycznia. Szczegółowy program wydarzeń już wkrótce na plakatach i na stronie: www. lublin.eu

Emilia Kalwińska

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here