Świetny występ Bochen i Litke

Dawid Litke z Olimpu Lublin ze swoim trenerem Andrzejem Głąbem na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski.

Dwa złote medale zdobyli reprezentanci klubów z Lublina w rozgrywanym w Grudziądzu Pucharze Polski kadetek i kadetów w boksie. Na najwyższym stopniu podium stanęli Weronika Bochen z Berej Boxing Lublin (+80 kg) oraz Dawid Litke z Olimpu (52 kg).

Zarówno Bochen, jak i Litke w imponującym stylu sięgnęli po trofea. Podopieczna trenera Pawła Berejowskiego najpierw w półfinale pokonała już w 1. rundzie Laurę Możdzyńską z MKS Start Grudziądz przez poddanie rywalki przez sekundanta, a następnie w finale jednogłośnie wygrała z Alicją Piotrowską z WKB Start Włocławek.

Trenowany przez Andrzeja Głąba Dawid Litke, drogę do finału miał o wiele dłuższą. W eliminacjach już w 1. rundzie uporał się z Igorem Stefaniakiem z Team Chojnice. W ćwierćfinale przez RSC w 2. rundzie wygrał z Jakubem Kozłem z BKS Jastrzębie Zdrój, a w półfinale nie dał szans Ukraińcowi Romanowi Kowalenko, reprezentującemu barwy Sokoła Gliwice.

Walkę finałową z Aleksem Kramarzem z Orkana Gorzów Wielkopolski lublinian wygrał, podobnie jak wcześniejszą, jednogłośnie. Dawid Litke do Lublina wrócił nie tylko z pucharem za wygranie kategorii 52 kg, ale także z tytułem „Najlepszego zawodnika turnieju”! BAS