Szanuj życie

„Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” – pod takim hasłem, w środę (15 września), w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie odbyły się dni otwarte szkoły. W wydarzeniu, organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, udział wzięły służby mundurowe i KRUS.

Uroczystego otwarcia dokonała Renata Holaczuk, dyrektor ZSCKR. Następnie uczestnicy imprezy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez inspektorów pracy, strażaków i policjantów.

– Podczas wykładu z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomniano najważniejsze zasady dotyczące zarówno kierujących samochodami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Omówiono również regulacje prawne dotyczące „młodych kierowców” na drodze.

Na koniec przedstawiono najważniejsze zmiany w przepisach ruchu drogowego, które weszły w życie w 2021 roku – mówi sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz, rzecznik prasowa włodawskiej komendy policji. – Niewątpliwie największą atrakcją imprezy była symulacja wspólnej akcji ratunkowej: policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, poprzedzona pogadanką na temat zasad korzystania z telefonu alarmowego. Była to symulacja zderzenia auta osobowego i maszyny rolniczej – dodaje.

O tym, jak wygląda zabezpieczanie miejsca zdarzenia i jakie działania podejmują przedstawiciele poszczególnych służb, opowiedział mł. bryg. Waldemar Makarewicz z Komendy Powiatowej PSP we Włodawie. – Ponadto w czasie trwania imprezy zorganizowane było stoisko policyjne, gdzie każdy mógł otrzymać broszury informacyjne oraz dowiedzieć się, na czym polega służba w policji.

Młodzież mogła też oglądać pokazy technik interwencji zaprezentowane przez Zakład Karny we Włodawie oraz pokazy pomocy przedmedycznej zaprezentowane przez ratowników z pogotowia, a także zobaczyć wyposażenie Sekcji Lekkiej Piechoty 2 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz skorzystać ze stoisk informacyjnych innych służb i instytucji biorących udział w wydarzeniu. Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim przekazanie młodym ludziom zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym, a zwłaszcza w gospodarstwie rolnym. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here