Szczęście najszerzej uśmiechnęło się do pani Anety J.

W ubiegły piątek poznaliśmy zwycięzców pierwszej świdnickiej loterii podatkowej. Na wyniki losowania, które rozpoczęło się o godz. 11 w urzędzie miasta i było transmitowane na żywo na kanale YouTube, w napięciu czekało 1135 osób, które w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego jako miejsce zamieszkania wpisały Świdnik i zgłosiły się do loterii „Mój Świdnik – sposób na lepsze miasto”.

Ratusz chce w ten sposób zachęcić osoby mieszkające w Świdniku, by rozliczając podatek dochody zasilali swoje miasto. – To bardzo poważny zastrzyk finansowy dla miejskiej kasy, który możemy wydać choćby na inwestycje drogowe, budowę placów zabaw, utrzymanie żłobków, przedszkoli czy remonty sal gimnastycznych. Warto o tym pamiętać, rozliczając się z urzędem skarbowym i wpisując w deklaracji Świdnik jako miejsce zamieszkania – tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.

W loterii do wygrania było pięć smartwatchy o wartości tysiąc złotych każdy, dziesięć rowerów Romet Gazela o wartości 1900 zł i nagroda główna – hulajnoga elektryczna Techlife x6 warta 4 tys. zł, za którą podatek od wygranych zobowiązało się zapłacić miasto. Zegarki przypadły trzem panom i dwóm paniom (ze względu na ochronę danych osobowych nie podawano nazwisk zwycięzców, a jedynie ich imiona i inicjał nazwiska oraz trzy ostatnie cyfry z numeru telefonu). W przypadku rowerów fortuna zdecydowanie była przy kobietach, do których trafi aż osiem jednośladów, a tylko dwa do mężczyzn. Również w losowaniu nagrody głównej szczęście uśmiechnęło się do świdniczanki – Anety J. Do każdej nagrody wylosowano również laureatów rezerwowych na wypadek, gdyby ktoś z pierwszych zwycięzców nie chciał, czy nie mógł odebrać nagrody, albo okazało się, że jednak nie spełnia wymogów regulaminowych. W pierwszej edycji loterii wzięło udział 1135 osób. Jak informuje Ratusz chętniej w grze uczestniczyły panie, które przesłały 610 zgłoszeń. Najstarsza osoba, która wzięła udział w loterii miała 91 lat, a najmłodsza 22 lata.

W ubiegłym roku dochód miasta z tytułu udziału w podatku PIT wyniósł ok. 40 mln zł, to wielokrotnie więcej niż trafia do budżetu z tytułu np. podatku od nieruchomości. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here