Szkoły zainfekowane

Spełnia się czarny scenariusz w placówkach oświatowych. Przypadki Covid-19 potwierdzono w szkołach średnich, podstawowych i przedszkolach. Koronawirusa zdiagnozowano u nauczycieli i podopiecznych. Poszczególne oddziały skierowano na zdalne nauczanie, a kilkaset osób jest na kwarantannie. Sytuacja staje się dramatyczna, a najgorsze dopiero przed nami.

W poprzednim wydaniu „Nowego Tygodnia” informowaliśmy o zamknięciu Przedszkola Miejskiego nr 11 w Chełmie. U jednej z tamtejszych pracownic zdiagnozowano Covid-19. W ubiegłym tygodniu koronawirusa potwierdzono u kolejnych nauczycieli i uczniów placówek oświatowych w Chełmie, a także w powiecie chełmskim. Informacje w tej sprawie pojawiały się każdego dnia wraz z kolejnymi rekordami zakażeń zarówno w kraju, jak i w regionie. Chełmscy nauczyciele i rodzice uczniów z przerażeniem dowiadywali się o kolejnych klasach przechodzących na zdalne nauczanie.

W poniedziałek szybko rozchodziła się wśród chełmian wiadomość o koronawirusie w I Liceum Ogólnokształcącym. Tego dnia do rodziców jednej z klas trzecich „Czarniecczyków” dzwonili pracownicy sanepidu. Informowali, że u wychowawczyni ich dzieci potwierdzono Covid-19 i konieczna jest kwarantanna. Sanepid kierował na nią zarówno trzecioklasistów, jak i mieszkających z nimi bliskich. Tego samego dnia na stronie internetowej liceum opublikowano zarządzenie Haliny Smyk, dyrektor I LO w Chełmie, o zawieszeniu „z powodu zagrożenia zdrowia uczniów wynikającego z aktualnej sytuacji epidemiologicznej” do 9 października br. zajęć stacjonarnych dla klasy trzeciej. Przestraszeni rodzice uczniów „Czarnieckiego” przekazywali sobie te fatalne wiadomości. Od razu w eter poszła też informacja, że uczniowie klasy, którzy przeszli na zdalne nauczanie, tydzień wcześniej byli na szkolnej wycieczce w Krakowie i to pewnie stamtąd przywleczono…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 12.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here