Szpitalne łóżko niewygodne? To nie spa

Pacjentka chełmskiego szpitala zwraca uwagę, że pora wymienić łóżka na ginekologii, bo są twarde, niewygodne i listwy spod cienkich materacy wpijają się w plecy. – Kobiety po operacjach cierpią przez to z bólu jeszcze bardziej, a wiem to z własnego doświadczenia – mówi nasza Czytelniczka. Dyrekcja szpitala odpowiada, że część łóżek będzie wymieniona, ale to wcale nie gwarantuje wygody, a szpital to przecież nie spa.

Mieszkanka powiatu chełmskiego przeszła ostatnio operację na oddziale ginekologicznym chełmskiego szpitala. Dobrze ocenia opiekę personelu, ale ma inne zastrzeżenia.

– Łóżka na tym oddziale są bardzo niewygodne, a materace tak cienkie, że pręty, które są pod nimi, wpijają się w plecy i nie sposób się ułożyć, aby tego uniknąć – mówi kobieta. – Wszystko to powoduje dodatkowe cierpienie, dotkliwe zwłaszcza dla kobiet tuż po operacjach. To nie tylko moje odczucia, bo inne pacjentki też zwracały na to uwagę. Czy nie można byłoby tych łóżek albo chociaż materacy wymienić?

Kamila Ćwik, dyrektor chełmskiego szpitala, cieszy się, że pacjentka zadowolona jest z opieki, a w kwestii łóżek szpitalnych informuje, iż część z nich zostanie wymieniona, ale to wcale nie gwarantuje wygody.

– To są łóżka szpitalne, spełniające szereg wymogów. Między innymi muszą być zmywalne, z możliwością dezynfekcji – mówi dyrektor Ćwik. – Zatem już samo przeznaczenie wskazuje na ich konstrukcję. Zdajemy sobie sprawę, że to nie spa. W naszym szpitalu mamy ponad sześćset łóżek. Sukcesywnie, biorąc pod uwagę zużycie, wymieniamy je w kolejnych oddziałach. Jest to proces ciągły.

W tym roku, przy okazji remontu Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Patologii Ciąży oraz utworzenia Chełmskiego Kompleksu Opieki Okołoporodowej, część łóżek zostanie wymienionych. Często jednak bywa, że nawet jeśli łóżka są nowe, wcale nie gwarantuje to wygody, ale na to nie mamy wpływu, realizując zamówienia w ramach postępować publicznych. Przykro mi, że subiektywne odczucia pacjentki były mało komfortowe. Życzę jednak przede wszystkim zdrowia.(mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here