Szukają pasażerów promu

Włodawski sanepid poszukuje osób, które były pasażerami promu płynącego ze Szwecji do Gdańska. Istnieje ryzyko, że na jego pokładzie mogły znajdować się osoby z kilku powiatów województwa lubelskiego, w tym włodawskiego.

Chodzi o rejs z 14 czerwca na trasie Nynashamn (Szwecja) – Gdańsk obsługiwany przez prom Nova Star. Pasażerowie tego kursu są pilnie proszeni o kontakt z włodawskim sanepidem pod numerem 82 572 14 05. – Zachodzi podejrzenie, że na promie tym znajdowali się mieszkańcy województwa lubelskiego, którzy mogli mieć kontakt z osobami chorymi na Covid 19 – mówi Mariusz Januszko, szef włodawskiego sanepidu. Przyznaje jednak, że do piątku (26 czerwca) żaden z pasażerów Nova Star do podległej mu instytucji się nie zgłosił.

Jednocześnie Januszko uspokaja, że na terenie powiatu włodawskiego nie przebywają na kwarantannie mieszkańcy Śląska, a przypominamy, że to właśnie u trzyosobowej rodziny z Bytomia, która przyjechała się izolować do Okuninki, wykryto pierwsze przypadki koronawirusa w powiecie. – Jedyne osoby z zewnątrz, które są u nas objęte kwarantanną, to obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Polski albo w celach zarobkowych, albo edukacyjnych – dodaje szef włodawskiego sanepidu. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here