Szybciej zgłosimy szkodę

Wjechałeś w dziurę i uszkodziłeś swój samochód na miejskiej drodze? Urząd Miasta Chełm na stronie internetowej www.chelm.pl udostępnił specjalny formularz, dzięki któremu szybciej można zgłosić szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jako zarządca dróg miasto Chełm ma podpisaną umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym na pokrycie roszczeń z tytułu szkód drogowych, takich jak uszkodzenia spowodowane złym stanem nawierzchni. A tych, biorąc pod uwagę stan miejskich dróg, jest znacznie więcej, niż w ubiegłych latach.

– Dzięki udostępnionemu formularzowi już teraz załatwienie formalności związanych z drogowym incydentem jest łatwiejsze i szybsze niż dotychczas – przekonuje Biuro Prasowe Prezydenta.

Edytowalny wniosek o odszkodowanie jest dostępny na stronie www.chelm.pl w zakładce e-urząd/Wydział Inwestycji i Dróg. Do wniosku należy obowiązkowo załączyć fotografie uszkodzeń i miejsca zdarzenia. Załączniki opcjonalne to notatka policji lub straży miejskiej, czy oświadczenie świadka. Co ważne, wniosku nie trzeba drukować i podpisywać odręcznie – wystarczy poprawnie uzupełnić i wysłać pocztą elektroniczną.

Szkodę można też zgłosić w tradycyjny sposób, za pośrednictwem biura podawczego, lub alternatywnie bezpośrednio do ubezpieczyciela, powołując się na nr polisy COR 176090 Towarzystwa Ubezpieczeniowego Wiener. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here