Szybko nas ubywa

Według statystyk Urzędu Stanu Cywilnego w Chełmie zameldowanych jest na stałe 58 755 mieszkańców. To ponad tysiąc sto mniej niż w analogicznym czasie przed rokiem.

Statystyki demograficzne są fatalne w całym kraju, u nas też. Liczba chełmian systematycznie maleje od dłuższego czasu, a po wybuchu epidemii jeszcze szybciej spada w dół. Na koniec 2019 r. zameldowanych w Chełmie było 60 253 mieszkańców. W końcówce maja ub.r. było ich już 59 860. Według statystyk Urzędu Stanu Cywilnego na dzień 18 maja br. liczba ludności Chełma to 58 755 osób. To o ponad tysiąc sto mniej niż w analogicznym czasie przed rokiem.

Wciąż wiele osób wyjeżdża z miasta „za pracą”. Według raportu urzędu statystycznego województwo lubelskie jest „obszarem odpływowym”, a największy ubytek ludności w przeliczeniu na 1000 mieszkańców odnotowano w 2020 r. właśnie w Chełmie. Cały czas więcej mieszkańców umiera niż się rodzi. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Chełmie od początku 2021 r. odnotowano aż 631 zgonów. Statystyka ta obejmuje zgony mieszkańców Chełma, gminy Chełm, gminy Kamień oraz osób, które zmarły w chełmskim szpitalu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here