Szykują teren pod galerię?

Trwają prace rozbiórkowe w miejscu dawnej parowozowni przy al. Przyjaźni. Czy to oznacza, że plany budowy w tym miejscu centrum handlowego wreszcie się ziszczą?

Wszystko wskazuje na to, że niebawem może ruszyć budowa zapowiadanej od lat „Lokomotywowni”, czyli stylizowanej na dawną parowozownię galerii handlowej, gdzie będzie można kupić artykuły do domu i ogrodu. Inwestycja ma powstać na gruntach położonych w rejonie ul. Rejowieckiej i al. Przyjaźni, gdzie obecnie trwają prace rozbiórkowe. Dowiedzieliśmy się także, że w ubiegłym tygodniu odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta.

– Rozmawialiśmy z właścicielem terenu i potencjalnym inwestorem. Poruszyliśmy kwestie związane z układem komunikacyjnym, niezbędnym dla planowanej inwestycji – mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora w wydziale rozwoju, promocji i współpracy z zagranicą w chełmskim magistracie. Dyrektor nie zdradza jednak szczegółów. – Strony na tym etapie zastrzegają sobie anonimowość – tłumaczy. Nieoficjalnie mówi się, że na al. Przyjaźni najpierw miałby powstać supermarket budowlany „Castorama”. Rzecznik prasowy sklepu nie potwierdził tej informacji, ale zapowiedział, że do tej rozmowy wrócimy pod koniec sierpnia. (mg)