To były widowiska!

(28 listopada) Podczas XXII Powiatowego Przeglądu Widowisk Obrzędowych na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku wystąpiły dwa zespoły (trzeci zgłoszony zrezygnował z udziału).

Występy oceniała komisja w składzie: Iwona Niewczas i Dominika Jarosz (obie jurorki z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Wystąpiły: Zespół Obrzędowy z Hańska (widowisko „Wilia św. Andrzeja”) oraz Szkolne Koło Teatralne „Korale” z Zespołu Szkół CSR w Korolówce Osadzie (widowisko „Jak nad Bugiem warzono kisiel gryczany”). W kategorii widowisk obrzędowych komisja przyznała zespołom równorzędne nagrody pieniężne – po 500 zł.

Nagrody pieniężne, dyplomy, okładki oraz poczęstunek ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe we Włodawie, Wójta Gminy Hańsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku.

Zespoły zostaną powiadomione o nominacji na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie, po odbyciu się wszystkich eliminacji powiatowych. Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią, XXII Powiatowy Przegląd Widowisk Obrzędowych w Hańsku odbył się w formie on-linie, bez udziału widowni. –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here